تنها 50 درصد گیلانی ها ماسک می زنند

به گزارش وبلاگ دیدگاه، خبرنگاران/گیلان معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه هنوز 50 درصد هم استانی ها در تجمعات و اماکن سربسته ماسک نمی زنند، بیان نمود: در حال حاضر خطر ابتلا به کرونا فقط برای افراد سالمند نیست و جوانان و میانسالان نیز در حال بستری در بیمارستان ها هستند.

تنها 50 درصد گیلانی ها ماسک می زنند

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با وبلاگ دیدگاه، با بیان اینکه متاسفانه در هفته جاری تعداد بستری های کرونایی گیلان افزایش پیدا نموده است، گفت: بستری های روزانه گیلان از 40 نفر طی دو هفته گذشته به میانگین 70 نفر طی روزهای اخیر رسیده است.

وی ضمن ابراز تاسف از رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از سوی هم وطنان و هم استانی ها به ویژه طی سه هفته گذشته، توضیح داد: بعد از تعطیلات نیمه خرداد، شاهد افزایش مثبت شدن آزمایش کرونای بیماران سرپایی هستیم، زیرا علیرغم توصیه های بهداشتی، سفرها و میهمانی ها ادامه یافت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تداوم فرایند رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی شهرهای ما را به سمت قرمز شدن پیش می برد، گفت: در چنین شرایطی مجبور به بازگشت مجدد محدودیت های کسب و کار هستیم که در نهایت موجب آسیب دیدن مالی هم استانی ها خواهد شد.

حیدرزاده، با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی سربسته از 15 تیرماه، گفت: قبل از 15 تیر، تنها 15 درصد مردم گیلان ماسک می زدند، اما بعد از اجباری شدن ماسک در اصناف و ادارات به 50 درصد رسیدیم.

وی با بیان اینکه هنوز 50 درصد هم استانی ها در تجمعات و اماکن سربسته ماسک نمی زنند، مطرح کرد: باید شاهد رعایت 85 درصدی مردم در استفاده از ماسک باشیم، زیرا در حال حاضر خطر ابتلا به کرونا فقط برای افراد سالمند نیست و جوانان و میانسالان نیز در حال بستری در بیمارستان ها هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تنها 50 درصد گیلانی ها ماسک می زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 50 درصد گیلانی ها ماسک می زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید