دولت افغانستان و احتمال آزادی سرکرده داعش همراه با زندانیان پاکستانی

به گزارش وبلاگ دیدگاه، رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در پی صدور فرمان عفو و آزادی بعضی زندانیان پاکستانی گفت که شماری از تروریست های داعش نیز در میان زندانی ها آزاد خواهند شد.

دولت افغانستان و احتمال آزادی سرکرده داعش همراه با زندانیان پاکستانی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دیدگاه، پس از صدور فرمان عفو شماری از زندانیان اتباع پاکستان توسط رئیس جمهور افغانستان، رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی این کشور گفت که اشرف غنی سران داعش را نیز برای رشوه به آی اس آی آزاد خواهد نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ دیدگاه بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ دیدگاه بخوانید. (کلیک کنید)

نبیل با انتشار پیامی در فیسبوک توضیح داد: اشرف غنی برای ابقا در قدرت به منبع افزایش مسائل افغان ها تبدیل شده؛ مطمئن هستم که اسلم فاروقی و صدها تروریست پاکستانی که هزاران نفر از هموطنان ما را به شهادت رسانیده اند، در رشوه به ISI آزاد می شوند!.

ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه ای خاطرنشان کرد که فرمان آزادی زندانیان پاکستانی، که پس از سفر عمران خان به کابل صورت گرفت، برای حسن نیت و تحکیم روابط با پاکستان صورت گرفت.

متن این فرمان به توضیح ذیل است:

لازم به ذکر است که پاکستان پس از بازداشت اسلم فاروقی سرکرده داعش توسط نیروهای امنیتی، از کابل خواهان استرداد وی شده بود.

نبیل در واکنش به این درخواست گفته بود که سرکرده داعش با سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی.اس.آی) روابط مستقیم دارد و دلیل پاکستان برای بدست آوردن وی این است که آن ها ترس دارند که اگر فاروقی تخلیه اطلاعاتی گردد، این افشاگری ها می تواند پاکستان را در سطح، ملی، منطقه ای و بین المللی به چالش بکشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت افغانستان و احتمال آزادی سرکرده داعش همراه با زندانیان پاکستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان و احتمال آزادی سرکرده داعش همراه با زندانیان پاکستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید